Plus Liga: półfinał Projekt Warszawa - Aluron CMS Warta Zawiercie

2024-04-17
20:30
2024-04-17
22:00

Projekt Warszawa i Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzą się w pierwszym meczu półfinałowym PlusLigi. Obie drużyny w tym sezonie celują w najwyższe cele, ale tylko jedna wyjdzie z tego dwumeczu zwycięsko. Kto będzie górą w starciu Projektu z Aluronem? Mecz już w środę 17 kwietnia o godz. 20:30 w hali COS Torwar.

Oba zespoły w tym sezonie mierzyły się ze sobą trzykrotnie i dwa razy z tych starć górą wychodzili stołeczni siatkarze. Aluron CMC Warta Zawiercie odniosła jedno cenne zwycięstwo w półfinale TAURON Pucharu Polski, który ostatecznie zakończyła triumfem.

W składzie Projektu Warszawa nie zabraknie gwiazd światowej siatkówki. Mistrzowie świata - Damian Wojtaszek, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, a także mistrz olimpijski - Kevin Tillie z pewnością sprawią wiele trudności ekipie przyjezdnych. W ekipie z Zawiercia możemy spodziewać się za to Bartosza Kwolka, Karola Butryna, Trevora Clevenot czy Luke'a Perry'ego.

W drodze do ćwierćfinału oba zespoły spotkały się z dużym oporem i walecznością niżej sklasyfikowanych rywali. Druga w tabeli Aluron CMC Warta Zawiercie mierzyła się z PSG Stalą Nysa, która była o krok od wyrównania stanu rywalizacji i doprowadzenia do złotego seta. Projekt Warszawa z kolei musiał rozegrać emocjonujący złoty set w rywalizacji z Bogdanką LUK Lublin i rzutem na taśmę rozstrzygnął losy awansu do półfinału.