Czwartek, 18. Kwiecień 2024

Koszykówka: Legia Warszawa - Stelmet Zielona Góra 78:95

1

W niedzielę 3 grudnia drużyna stołecznej Legii przegrała ze Stelmetem BC Zielona Góra 78:95.

Był to pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Tane Spaseva, który zajął miejsce Piotra Bakuna (który zresztą został pożegnany przez kibiców licznymi przyśpiewkami oraz transparentem „Bakun legionisto dzięki za wszystko”).

W pierwszym składzie legionistów znaleźli się: Tomasz Andrzejewski, Grzegorz Kukiełka, Piotr Robak, Mateusz Jarmakowicz i Naadir Tharpe. Początek spotkania rozpoczął się dla legionistów świetnie, prowadzili przez większość kwarty, a ostatecznie zakończyli ją wynikiem 22:19.

Druga kwarta to zarówno skuteczne akcje obu zespołów, jak i serie niecelnych rzutów. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 34:50 dla Stelmetu.

Na początku trzeciej kwarty dwiema świetnymi akcjami popisał się Naadir Tharpe, Stelmet jednak skutecznie bronił swojej przewagi, którą zresztą utrzymał do końca, zarówno kwarty, jak i całego meczu.

Mimo zaciętej walki w ostatniej kwarcie, Legionistom nie udało się jednak odrobić strat. Ostatecznie goście wygrali 78:95.

Punkty zdobyte w meczu:

LEGIA WARSZAWA: Naadir Tharpe 18 pkt. 5 zb. 6 as., Jobi Wall 15 pkt. 8 zb. 1 as., Tomasz Andrzejewski 10 pkt. 6 zb., Hunter Mickelson 10 pkt. 3 zb. 1 as., Grzegorz Kukiełka 9 pkt. 2 zb. 3 as. 4 str., Mateusz Jarmakowicz 8 pkt. 3 zb. 3 str., Łukasz Wilczek 6 pkt. 2 zb. 4 as., Michał Aleksandrowicz 2 pkt. 1 zb. 3 as., Piotr Robak 0 pkt. 1 zb. 1 as.

STELMET BC ZIELONA GÓRA: Martynas Gecevičius 16 pkt. 2 zb. 2 as., Armani Moore 15 pkt. 6 zb., Vladimir Dragičević 13 pkt. 10 zb. 2 as., Przemysław Zamojski 13 pkt. 4 zb. 1 as., Łukasz Koszarek 11 pkt. 1 zb. 5 as.,Filip Matczak 11 pkt. 2 zb. 3 prz., Jarosław Mokros 4 pkt. 6 zb. 2 as., Adam Hrycaniuk 4 pkt. 6 zb. 1 as., James Florence 4 pkt. 1 zb. 5 as., Thomas Kelati 4 pkt. 2 as.

Fotorealcja z meczu na fanpage hali COS Torwar.