Środa, 24. Kwiecień 2024

Warsaw Cup 2017

1

W dniach 17 – 19 listopada br. na warszawskiej hali COS Torwar Lodowisko odbyły się międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym z serii ISU Challenger Series – czyli Warsaw Cup 2017. Wzięło w nich udział 83 zawodników z 22 krajów.

Wśród Polaków najwyżej klasyfikowany był Igor Reznichenko, który zajął 5 miejsce w kategorii solistów zdobywając 195.87 pkt. Słabiej wypadli nasi pozostali soliści – Eryk Matysiak uplasował się na 17 pozycji (135,26 pkt), natomiast Łukasz Kędzierski – 18 (130.89 pkt). Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Włoch Matteo Rizzo (232,98 pkt), drugie – Stephane Walker ze Szwajcarii (204,48 pkt). Podium zamknął Kanadyjczyk Liam Firus z 200,71 pkt.

Wśród polskich solistek najlepsza okazała się Elżbieta Gabryszak, która zdobyła 123,17 pkt i zajęła 9 miejsce. Pozostałe z naszych reprezentantek, Coco Kaminski oraz Oliwia Rzepiej uplasowały się odpowiednio na 12 miejscu (107,48 pkt) i 14 miejscu (104,16 pkt). W tej kategorii zwyciężyła Rosjanka Serafima Sakhanovich (176,39 pkt). Tuż za nią znalazła się jej rodaczka Stanislava Konstantinova z 174,43 pkt. Trzecie miejsce należało do Amerykanki Courtney Hicks (165,39 pkt).

Tegoroczne zawody rozpoczęły się konkurencją tańców na lodzie. Startowały w niej dwie polskie pary – Justyna Plutowska i Jeremie Flemin oraz Anastasia Polibina i Radosław Barszczak. Lepsza okazała się pierwsza para, która zakończyła rywalizację na 9 miejscu ogólnej klasyfikacji, zdobywając 129,85 pkt. Druga zaś uplasowała się na 12 miejscu z 108,48 pkt. Konkurs wygrali Rosjanie: Betina Popova i Sergey Mozgov uzyskując 164,07 pkt. Na drugim miejscu znaleźli się Lorraine McNamara i Quinn Carpenter z USA (160,51 pkt), trzecim zaś – Alexandra Nazarova i Maxim Nikitin z Ukrainy (151,30 pkt).

W kategorii par sportowych nie było polskich reprezentantów. Zawody wygrali Valentina Marchei i Ondrej Hotarek z Włoch (193,14 pkt). Za nimi znaleźli się Rosjanie: Aleksandra Boikova i Dmitrii Kozlovskii z 180,84 pkt. Podium zamknęli Niemcy: Minerva Fabienne Hase i Nolan Seegert (167,72 pkt).