Czwartek, 25. Kwiecień 2024

Relacja z ostatniego meczu ONICO AZS PW - CUPRUM LUBIN

1

W ostatnią środę (18.01) na Hali COS Torwar odbyło się kolejne spotkanie Plus Ligi. Na parkiet wyszli siatkarze ONICO AZS PW, którzy zmierzyli się z przyjezdną drużyną CUPRUM Lubin. Wprawdzie AZS zapowiadał, że mecz ten nie będzie należał do łatwych, bo już w tym sezonie przegrali z Lubinem – obecnie na 6. miejscu w tabeli 1-3, to po miesiącu przerwy w Warszawie, liczyliśmy na ofensywne zachowanie Stołecznych.

SET 1:

Pierwszy punkt w meczu zdobyła Andrzej Wrona – reprezentant Polski. Gdy w połowie pierwszego seta przy wyniku 9:13 trener Jakub Bednaruk poprosił o czas, można było pomyśleć, że AZS chce walczyć. Niestety później nie było lepiej, set zakończył się 15:25.

SET 2:

Początek drugiej partii meczu rozpoczął się energicznie, z długimi akacjami i taki też pozostał do samego końca, obie drużyny grały punkt po punkcie, dopiero końcówka seta przeważyła szalę ponownie na korzyść gości. Wynik: 21:25.

SET 3:

Mocna i skoncentrowana na doprowadzeniu pewnego zwycięstwa ekipa z Lubina oraz walcząca lecz świadoma swojej sytuacji drużyna ONICO przegrała trzeciego seta 19:25. Zawodnikiem meczu został Grzegorz Łomacz – kapitan Cuprum Lubin.

Następne spotkanie Plus Ligi na COS Hala Torwar już 28 stycznia 2017 (sobota), o godzinie: 18:00. Warszawska drużyna zmierzy się z Espadonem Szczecin.

Składy obu drużyn z ostatniego spotkania oraz fotorelacja.

Skład ONICO AZS Politechniki Warszawskiej: Jan Firlej, Michał Filip, Bartosz Kwolek, Łukasz Łapszyński, Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Maciej Olenderek (libero) oraz Paweł Mikołajczak, Paweł Zagumny, Przemysław Smoliński.

Skład Cuprum Lubin: Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Robert Taht, Keith Pupart, Marcus Bohme, Piotr Hain, Paweł Rusek (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz.